Biyografi Nedir?

Biraz zaman yolculuğu yapmaya hazır olun! Artık yeni insanlarla tanışmak ve yeni arkadaşlar edinmek için geçmiş ve şimdi arasında gidip gelmek mümkün – sadece bir kitap açarak!

Adım 1: Hakkında yazacak birini seçin. Biyo-arkadaşınız bir sanatçı, müzisyen, yazar, savaş kahramanı, atlet, astronot, eski başkan veya hatta bir aile üyesi olabilir. İmkanlar sonsuzdur.

Önemli olan, ilginizi çeken birini seçmenizdir.

Adım 2: Biyo-arkadaşınız hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenin. Kitaplar ve makaleler okuyun. Kişiyi internetten araştırın. Biyo-arkadaşınız tanıdığınız biriyse, bir röportaj yapın. Gerçekleri toplamak için birden fazla kaynak kullanın.

Adım 3: Araştırma yaparken not alın. Biyo-arkadaşınız hakkında yaptığınız önemli keşifler hakkında not aldığınızdan emin olun. Bu bilgilere daha sonra ihtiyacınız olacak.

Adım 4: Biyo-arkadaşınızın hayatının bir özetini yazın. Ne zaman doğdu? Nerede büyüdü? Ailesi nasıldı? Ona ne ilham verdi? Biyo-arkadaşınız hangi hedeflere ulaştı? Hangi zorlukların üstesinden gelmesi gerekiyordu? Bir şey icat etti mi? Rekor mu kırdı?

Adım 5: Bir sonuç yazın. Bu kişi hakkında bilgi edinmeyi neden seçtiğinizi açıklayın. Biyo-arkadaşınızın hayatıyla ilgili gerçeklerden herhangi biri sizi şaşırttı mı?